Sık Sorulan Sorular
 
Omega 3 yağ asitlerini besinlerden mi yoksa kapsül formunda mı almak daha doğrudur
Omega 3 yağ asitleri başta balık,keten tohumu,semizotu,ceviz,fındık,badem, gibi besinlerde bulunabilir.Bu besinleri ömür boyu ve hergün tüketebilme olasılık dahilinde değildir.Bu nedenle saflaştırılmış ve yüksek emilimli gıda takviyeleri kullanmanızı öneririz.
Omega 3 gıda takviyesi seçiminde nelere dikkat etmeliyiz ?
Omega 3 gıda takviyesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus üründe kullanılan kapsülün neden yapıldığıdır.Sığır ve domuz jelatininden imal edilen kapsülleri değil balık veya bitkisel jelatinden imal edilmiş olan ürünleri tercih etmelisiniz.
Diyabet hastasıyım omega 3 kullanmam yarar sağlar mı ?
Hangi süre ile Omega 3 kullanımına devam etmeliyim?
Şunu unutmamalısınız ki omega 3 yağ asitleri vucudumuzun sentezleyemediği yağ asitlerindendir.Bu sebepten dolayı da ömür boyu takviye olarak dışarıdan alınmalıdır.Diyabet gibi kronik ve tedavisi olmayan bir rahatsızlıkta ise bu ihtiyaç çok daha fazla artmaktadır.Günlük 1000-1500 mg omega 3 almalısınız aksi taktirde kardiyovasküler problemler başta olmak üzere hipertansiyon,nefropati,dolaşım bozuklukları gibi problemlerle yüz yüze gelme olasılığı artacaktır.
Kötü huylu kolesterolüm ve Trigliserit değerlerim yüksek çıktı.
Omega 3 kullanmalı mıyım ?
Günlük 1500 mg omega 3 tüketmeli ve kan değerlerinizi her 3 ayda bir kontrol ettirmenizi öneririz.
Romatoid artrit hastasıyım, üstelik depresyona yatkınım, Omega 3 kapsül kullanmanın yan etkisi var mıdır?
Omega 3 yağ asitleri vücudumuzun sentezleyemediği yağ asitleri olduğundan muhakkak surette dışarıdan takviye edilmesi gerekmektedir. Omega 3 yağ asitlerinin şimdiye kadar bilinen bir yan etkisi ortaya koyulmamıştır. Romatoid artiritli hastaların Omega 3 kullanımı ile kıkırdak dokusuna saldıran zararlı enzimlerin azaldığı keşfedilmiş ve bu düzenli Omega 3 tüketen Romatoid .Artritli hastaların ilaç ihtiyaçlarının azaldığı ortaya koyulmuştur. Ayrıca inflamasyonlu bir hastalık olan Romatoid Artrit sıkıntısında anti-inflamatuvar özelliği de ortaya çıkmaktadır. Depresyon sıkıntılarının önüne geçilmesi ve tedavisinde de Omega 3'ün etkin rol oynadığı klinik çalışmalarla ispat edilmiştir.
Hangi Omega kapsülü daha sağlıklı nasıl bilebilirim?
Omega 3 ürünlerini seçerken kapsülün yapıldığı hammaddenin sığır jelatini olmamasına dikkat etmenizi önermekteyiz. Sitemizde tanıtımlarını görmüş olduğunuz likid kapsül Omega 3 dünyanın en prestijli kapsül üretici olan Capsugel firmasından tedarik edilmekte olup, kapsülü de içi de tamamen doğaldır.
Günde kaç kez Omega 3 kapsül kullanabilirim?
Günde 2 kapsül Omega 3 önerilmektedir.
Coraspin100 ile Omega 3 bir arada kullanılabilir mi?

Elbette birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Omega 3 Hakkında
Omega 3 Nedir?
Omega 3'ün Önemi
Faydaları
Kimler Kullanmalı ?
Sağlığa Etkileri
   
Kullanım Grupları
Gebelik - Emzirme Dönemi
Çocuk Sağlığı
Kalp ve Damar Sağlığı
Kolesterol Dengelenmesi
Şeker Hastaları
Alzheimer
Kemik ve Eklem Sağlığı
Göz Sağlığı
   
Canlı Destek