Bunları Biliyor musunuz?

Ethyl Ester Formu

Bir ürünün Ethyl Ester Formunda olup olmadığını nasıl anlarız.

Çok basit.Polistrene bir bardak (köpük bardak) bulunuz.İçine sıcak su koyup satın aldığınız omega 3 ürününün kapsülünü iğne ile delerek içeriği sıcak suya boşaltınız.10 dakika içinde bardağın kesildiğini deforme olduğunu göreceksiniz.Böyle bir durum ile karşılaşırsanız satın aldığınız ürün Ethyl Ester Formundadır.Böyle bir durum ile karşılaşırsanız biyoyararlınımı düşük,etkisiz ve kalitesiz bir ürün kullandığınız kanaatine varmalısınız.Tüm bunların yanında üretim tarihinden itibaren 10 hafta geçmiş ethyl ester formunda bir ürün kullanmakta iseniz ürün içeriğindeki EPA ve DHA’nın %33 okside olduğu(çürüdüğü,azaldığı)anlamına gelir ki bu da boşu boşuna omega 3 kullandığınız anlamına gelmektedir.

Ethyl Ester Formunda bir ürün kullanırsam fayda görmemiş mi olurum?

Kesinlikle fayda görmemiş olursunuz.Ethyl Ester ve Trigliserit formunun biyoyararlanımı ile ilgili yapılmış olan birçok klinik çalışma mevcuttur.

Kaynak: Lawson LD, Hughes BG. (1988). Human absorption of fish oil fatty acids as triacylglycerols, free acids, or ethyl esters. Biochem Biophys Res Commun, 52, 328-335

Stabilite Karşılaştırması

Ethyl Ester formu Trigliserit formundan çok daha reaktiftir bu da stabilizasyon problemini beraberinde getirmektedir.10 haftalık oksidasyon sonunda Ethyl Ester formu %33 daha fazla çürümüş(bozulmuş)olur.Bu,aldığınız Ethyl Ester formundaki ürünün üretiminden 10 hafta sonra %33 değer kaybedeceği anlamına gelir

Kaynak: Song JH, Inoue Y, Miyazawa T. (1997). Oxidative stability of docosahexaenoic acid-containing oils in the form of phospholipids, triacylglycerols, and ethyl esters. Biosci Biotechnol Biochem. 61(12):2085-8)

 
Omega3 Hakkında
Omega 3 Nedir?
Omega 3'ün Önemi
Faydaları
Kimler Kullanmalı ?
Sağlığa Etkileri
Omega 3 Bunları Biliyor musunuz?
   
Kullanım Grupları
Gebelik - Emzirme Dönemi
Çocuk Sağlığı
Kalp ve Damar Sağlığı
Kolesterol Dengelenmesi
Şeker Hastaları
Alzheimer
Kemik ve Eklem Sağlığı
Göz Sağlığı
   
Canlı Destek
 
 
   
   
   
   
 
 
  Copyright © 2010 Omega 3 - Yaşam Boyu Omega 3, Yaşam Boyu Sağlık
Created By İnfomedya